@WagnasT@lemmy.world to Lemmy Shitpost@lemmy.world • 4 months agoNeed to save money? You can literally just buy these for pennies, you don't have to go to the Olive Garden.lemmy.worldimagemessage-square10fedilinkarrow-up1159arrow-down10
arrow-up1159arrow-down1imageNeed to save money? You can literally just buy these for pennies, you don't have to go to the Olive Garden.lemmy.world@WagnasT@lemmy.world to Lemmy Shitpost@lemmy.world • 4 months agomessage-square10fedilink
minus-square@Lucidlethargy@sh.itjust.workslinkfedilink7•4 months agoThese are not pennies. Last I checked one pack was $3 at the store.
minus-square@WagnasT@lemmy.worldOPlinkfedilink6•4 months agoThat’s about 11 pennies per piece. Alternatively, you can give them 300 pennies and they legally have to accept it as a form of payment(in the US).
These are not pennies. Last I checked one pack was $3 at the store.
That’s about 11 pennies per piece. Alternatively, you can give them 300 pennies and they legally have to accept it as a form of payment(in the US).
What if they don’t accept cash?